Relaks przed monitorem

Bardzo często po powrocie z pracy bądź ze szkoły chciałoby się usiąść i odprężyć. Zdecydowanie dobrym sposobem na to jest spokojne układanie pasjansa. O ile układanie pasjansa zwykłymi kartami wymaga wolnego miejsca i przygotowania się, tak o wiele łatwiej, można skorzystać z gry znajdującej się na komputerze. Do wyboru jest pasjans, który dostarczany jest razem z systemem operacyjnym, bądź pochodzący ze strony zewnętrznej.

karty do gry

Bez problemów znaleźć można różnego rodzaju gry karciane, ponieważ na każdej stronie z grami flash znajduje się dla nich oddzielna kategoria. Komputerowy pasjans występuje w internecie w wielu ciekawych wersjach. Na ekrany komputerów przeniesiono takie gry jak: pasjans pająk , pasjans sułtan, pasjans piramida, czy pasjans trzy szczyty. Układanie pasjansa za pomocą komputera jest bardzo wygodne i nie wymaga żadnych przygotowań. Wystarczy uruchomić grę i wybrać stopień trudności, a dostaniemy dostęp do naszego ulubionego pasjansa. Samo układanie polega na przeciąganiu kart za pomocą myszki, co jest bardzo wygodne i pozwala na szybkie rozgrywki. Bardzo często pasjans pozwala na pozbycie się stresu, ponieważ wspaniale relaksuje. Przy okazji. tego typu gry karciane skutecznie poprawiają umiejętność logicznego myślenia, ponieważ trzeba dobrze zastanawiać się nad ruchami i myśleć kilka ruchów do przodu. Sprawdzą się tu takie gry jak pasjans skorpion lub pasjans księżycowy.

Komputerowy pasjans to przeważnie gra dla jednej osoby. Można jednak spotkać wersje dla dwóch osób, w których rywalizuje się z prawdziwym przeciwnikiem.