Jak sobie poradzić z nudą?

Jak sobie poradzić z nudą? Ona potrafi dopaść wszędzie. W pracy, kiedy godziny się wloką, a nie ma co robić. Choć to rzadko, bo z reguły tych obowiązków ma się za dużo. W szkole, kiedy jest nudna lekcja. A także w domu. Nie zawsze i nie wszędzie można sobie poradzić z nudą grając, ale jeśli tylko jest taka możliwość, to warto. W domu nic nie stoi na przeszkodzie. Kiedy tylko czas zaczyna się dłużyć, bo np. czeka się na kogoś albo na coś, to warto ten czas wykorzystać na granie.

Każdy ma jakieś gry komputerowe, wystarczy tylko wybrać, w co sobie zagrać. To nie musi być nawet kwestia dłużącego się czasu. Nieraz po prostu nie wiadomo, co ze sobą zrobić, na nic nie ma się ochoty, czyli dopada kogoś nuda. Z grami szybko można sobie z nią poradzić. Trzeba tylko wybrać takie, które najbardziej wciągają. Jeśli zaczyna się grać i nadal odczuwa się nudę, oznacza to, że potrzebne są inne gry komputerowe niż ta wybrana. Jeśli nie daje satysfakcji, nie jest wciągająca i nie sprawia radości, to nie po taką należy sięgać. Może wybrało gry wyścigowe, a o wiele lepiej będzie sięgnąć po grę zręcznościową? A może być i na odwrót, że to zręcznościówka nie zainteresuje. Chyba najbardziej wciągające są bardziej rozbudowane gry typu przygodowe, RPG, strategie, wojenne lub gry z samochodami. Wciągają one gracza w pewien świat, więc zapomina o czymkolwiek innym.

Takie gry to świetny sposób na spędzanie czasu. Zapewniają rozrywkę, dają możliwość odprężenia i odczuwa się satysfakcję z kolejnych osiągnięć. Można wciągnąć się tak bardzo, że aż trudno będzie granie w takie gry komputerowe zakończyć. Najlepiej nie zaczynać ich więc, kiedy ma się mało czasu. Co innego jednak gra zręcznościowa czy logiczna. Kiedy czas się dłuży i trzeba go jakoś zająć zanim np. gotowy będzie obiad albo ktoś przyjdzie, to można sobie w nie pograć. Gry to dobry sposób, by poradzić sobie z nudą. W domu można z niego skorzystać zawsze, w pracy bardzo często też. W szkole, na uczelni, lepiej jednak słuchać lekcji/wykładu, nawet jak ma się możliwość zagrania.

Pozostałe artykuły: