Gierki zręcznościowe

Gry zręcznościowe, jest to ogromna kategoria wśród gier komputerowych do której łatwo zaliczyć niemal każdy inny gatunek. Dzięki temu że tych gier jest tak dużo, to nadają się jako dawka rozrywki dla każdego. Zaliczyć do tych gier można między innymi mniejsze kategorie takie jak gry platformowe, gry akcji czy klasyczne strzelanki oraz gry wyścigowe. W wszystkich tych grach liczy się zręczność gracza, a to liczy się w grach zręcznościowych.

dwóch chłopców gra w gry

Skakanie, omijanie przeszkód, walki z przeciwnikami to elementy niemal obowiązkowe jeśli chodzi o gry zręcznościowe. Tematy przewodnie takich gier są bardzo różne, jednak najczęściej są to gry dla dzieci. Powód tego jest prosty, gry tego typu można sprowadzić do bardzo prostej formy, z którą nawet najmłodsze dzieci są w stanie sobie poradzić. Oczywiście dla starszych są również propozycje pośród zręcznościówek. Są odpowiednio trudniejsze i sięgają tematyk bardziej dorosłych, przykładowo tematyki wojennej ,czy też wyścigów samochodowych lub motocyklowych.

Sterowanie w takich grach bywa naprawdę skomplikowane. Czasem użyć trzeba bardzo dużo klawiszy w przypadku klawiatury gdy gramy na komputerze. Dlatego przy grze za pośrednictwem komputera zalecane jest podłączenie specjalnego pada do gry. W przypadku konsol czy urządzeń przenośnych problem niewygodnego sterowanie rozwiązany jest inaczej. Atutem zręcznościówek jest możliwość gry wieloosobowej, zazwyczaj również za pośrednictwem internetu. Daje to możliwość jeszcze lepszej zabawy razem z swoimi znajomymi bądź osobami wybranymi losowo.

Pozostałe artykuły: